Do Třince míří festival dokumentárních filmů Jeden svět

12. březen 2017 | 19:08
Výstava v Třinci. Foto: archiv Město TřinecVýstava v Třinci. Foto: archiv Město Třinec

TŘINEC - Do Třince míří Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Veřejné filmové projekce v rámci festivalu letos proběhnou od 22. do 26. března 2017 na třech místech.

Reklama

A to v kině Kosmos, v knihovně a v čajovně V pohodě a během pěti dnů se divákům představí 17 dokumentárních filmů s lidskoprávní tématikou.

Předzvěstí blížícího se festivalu v Třinci je výstava pod širým nebem s názvem Příběhy bezpráví – Z vězeňských spisů, kterou mohou kolemjdoucí spatřit na třineckém náměstí T.G. Masaryka.

Netradiční výstava zachycuje osudy 62 (v Třinci 38) politických vězňů 50. let. Krátké texty doplněné o fotografii přibližují okolnosti uvěznění a období života, které „muklové“ strávili v kriminálech a pracovních táborech. Výstavu, která je zároveň pozvánkou k účasti na festivalu, zapůjčila organizace Člověk v tísni.

„Tento rok máme hojné zastoupení českých dokumentárních filmů, které do Třince přivedou režiséry a režisérky, protagonistky a protagonisty, se kterými mohou diváci vášnivě debatovat,“ prozradila koordinátorka festivalu Jeden svět v Třinci Hana Pietrová.

Festival zahájí ve středu 22. března v 19:00 v kině Kosmos český dokumentární snímek Normální autistický film, jehož debaty se zúčastní režisér Miroslav Janek a jeden z protagonistů snímku Denis Szalbot, mladý, aktivní a nadaný třinecký rodák.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Katastrofa: V Třinci shořel kostel, jeho hodnota se nedá vyčíslit

Katastrofa: V Třinci shořel kostel, jeho hodnota se nedá vyčíslit

2/8 / AKTUALITY / TŘINEC - Dá se říci, že až ke katastrofě došlo z noci na středu v Třinci. Vyhořel tam dřevěný kostel z 16. století!


Záchranáři oživili chlapce po zásahu bleskem!

Záchranáři oživili chlapce po zásahu bleskem!

23/7 / AKTUALITY / TŘINEC - Husarský kousek se povedl třineckým záchranářům. V sobotu večer v Třinci totiž zasáhl patnáctiletého chlapce blesk. Právě záchranářům se jej podařilo oživit.


Z třinecké psychiatrie utekl muž. Nikdo neví kam

Z třinecké psychiatrie utekl muž. Nikdo neví kam

19/7 / KRIMI / TŘINEC - K netradičnímu incidentu došlo v třinecké nemocnici, když z uzavřeného oddělení slezl dvaadvacetiletý muž po laně a utekl.


Nemáte lístek na autobus u sebe? Brzy v Třinci bude stačit zaplatit kartou

Nemáte lístek na autobus u sebe? Brzy v Třinci bude stačit zaplatit kartou

12/7 / AKTUALITY / TŘINEC - Už brzy by cestující v třineckých autobusech mohli za jízdenku zaplatit bezhotovostně platební kartou. Stejný plán mají i v nedalekém Havířově. Takový postup už funguje například v Ostravě.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeTřinecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTřinecko.cz na Seznam.cz
MojeTřinecko.cz na Facebooku


Redakce MojeTřinecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!