Do Třince míří festival dokumentárních filmů Jeden svět

12. březen 2017 | 19:08
Výstava v Třinci. Foto: archiv Město TřinecVýstava v Třinci. Foto: archiv Město Třinec

TŘINEC - Do Třince míří Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Veřejné filmové projekce v rámci festivalu letos proběhnou od 22. do 26. března 2017 na třech místech.

Reklama

A to v kině Kosmos, v knihovně a v čajovně V pohodě a během pěti dnů se divákům představí 17 dokumentárních filmů s lidskoprávní tématikou.

Předzvěstí blížícího se festivalu v Třinci je výstava pod širým nebem s názvem Příběhy bezpráví – Z vězeňských spisů, kterou mohou kolemjdoucí spatřit na třineckém náměstí T.G. Masaryka.

Netradiční výstava zachycuje osudy 62 (v Třinci 38) politických vězňů 50. let. Krátké texty doplněné o fotografii přibližují okolnosti uvěznění a období života, které „muklové“ strávili v kriminálech a pracovních táborech. Výstavu, která je zároveň pozvánkou k účasti na festivalu, zapůjčila organizace Člověk v tísni.

„Tento rok máme hojné zastoupení českých dokumentárních filmů, které do Třince přivedou režiséry a režisérky, protagonistky a protagonisty, se kterými mohou diváci vášnivě debatovat,“ prozradila koordinátorka festivalu Jeden svět v Třinci Hana Pietrová.

Festival zahájí ve středu 22. března v 19:00 v kině Kosmos český dokumentární snímek Normální autistický film, jehož debaty se zúčastní režisér Miroslav Janek a jeden z protagonistů snímku Denis Szalbot, mladý, aktivní a nadaný třinecký rodák.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Třinec je prošpikován kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Třinec je prošpikován kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / TŘINEC - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Třinci. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Oceláři udoláni Chomutovem, sezóna pro Třinec končí

OBRAZEM: Oceláři udoláni Chomutovem, sezóna pro Třinec končí

25/3 / AKTUALITY / CHOMUTOV, TŘINEC - Třinec nezvládl čtvrtfinále s Chomutovem. V šestém čtvrtfinále podlehl na severočeském ledě 5:3. Sezóna pro Oceláře končí.


V Neborech je uzavírka kvůli výstavbě obchvatu

V Neborech je uzavírka kvůli výstavbě obchvatu

12/3 / AKTUALITY / TŘINEC - Z důvodu probíhající stavby obchvatu v úseku Nebory – Oldřichovice je až do 31. května 2017 uzavřena komunikace na "neborovském" kopci ke kravínu - směr Guty, v úseku mezi čp. 107 a 15.


Do Třince míří festival dokumentárních filmů Jeden svět

Do Třince míří festival dokumentárních filmů Jeden svět

12/3 / AKTUALITY / TŘINEC - Do Třince míří Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Veřejné filmové projekce v rámci festivalu letos proběhnou od 22. do 26. března 2017 na třech místech.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeTřinecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTřinecko.cz na Seznam.cz
MojeTřinecko.cz na Facebooku


Redakce MojeTřinecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!