Obchvat Třince dostaví Portugalci, oznámil ministr Ťok

7. listopad 2016 | 23:36
Silniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv MojeTřineckoczSilniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv MojeTřineckocz

TŘINEC - Do konce září 2017 má být dostavěna přeložka silnice I/11 Oldřichovice - Bystřice nazývaná jako obchvat Třince. Stavební práce jsou zastaveny kvůli insolvenci firmy SDS Exmost, stavbu opustila i portugalská stavební společnost Mota - Engil. Ta se má vrátit a obchvat dokončit.

Reklama

Ministr dopravy Dan Ťok (nes. za ANO) v pondělí (7.11.2016) novinářům oznámil, že se setkal s vedením portugalské firmy a dohodl, že Mota - Engil výstavbu dokončí - a v termínu. Tedy do konce září 2017.

Podle ministra by se dramaticky neměly měnit podmínky stavby. Tedy celková cena i  termín dokončení.

Právě "tvrdé pomínky" ze strany Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) údajně podle stavební firmy SDS Exmost stojí za insolvencí. Český partner portugalské firmy se prý dostal do platební neschopnosti a začal propouštět zaměstnance.

Za řešení nastalé situace "orodovala" u ministra dopravy starostka Třince Věra Palkovská. V otevřeném dopise vyzvala i okolní starosty a vládního zmocněnce Jiřího Ciencalu, který zastupuje i Moravskoslezský kraj, aby při vyjednávání mezi firmou a českým státem byli nápomocni.

Obchvat Třince má být dlouhý přes šest kilometrů. Přeložka silnice bude složena  z 12 mostních staveb a dvou mimoúrovňových křižovatek. Stavba obchvatu by měla stát bez DPH zhruba 4,5 miliardy korun. Výstavba začala v roce 2014.

ČTĚTE:  Silnice I/11 přes Třinecko má být propojena s plánovanou R5 u Čadce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Třinec je prošpikován kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Třinec je prošpikován kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / TŘINEC - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Třinci. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Oceláři udoláni Chomutovem, sezóna pro Třinec končí

OBRAZEM: Oceláři udoláni Chomutovem, sezóna pro Třinec končí

25/3 / AKTUALITY / CHOMUTOV, TŘINEC - Třinec nezvládl čtvrtfinále s Chomutovem. V šestém čtvrtfinále podlehl na severočeském ledě 5:3. Sezóna pro Oceláře končí.


V Neborech je uzavírka kvůli výstavbě obchvatu

V Neborech je uzavírka kvůli výstavbě obchvatu

12/3 / AKTUALITY / TŘINEC - Z důvodu probíhající stavby obchvatu v úseku Nebory – Oldřichovice je až do 31. května 2017 uzavřena komunikace na "neborovském" kopci ke kravínu - směr Guty, v úseku mezi čp. 107 a 15.


Do Třince míří festival dokumentárních filmů Jeden svět

Do Třince míří festival dokumentárních filmů Jeden svět

12/3 / AKTUALITY / TŘINEC - Do Třince míří Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Veřejné filmové projekce v rámci festivalu letos proběhnou od 22. do 26. března 2017 na třech místech.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeTřinecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTřinecko.cz na Seznam.cz
MojeTřinecko.cz na Facebooku


Redakce MojeTřinecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!