Třinec chce znovu podpořit výměnu starých kotlů

12. březen 2017 | 18:59
Komín, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comKomín, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

TŘINEC - Město Třinec chce přispět třineckým domácnostem na výměnu starých kotlů v rámci doplňkového dotačního programu Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji II - kotle na biomasu a tepelná čerpadla.

Reklama

V součinnosti s Moravskoslezským krajem chce tak město Třinec posílit zájem domácností o výměnu kotle a zájemcům přispět částkou ve výši 5 % způsobilých výdajů. Celkově má být rozděleno maximálně 500 tisíc korun.

Uvedená částka má být poskytnuta vlastníkům rodinných domů nacházejících se na území Třince. Město přispělo svým občanům už v rámci první výzvy kotlíkových dotací, kdy uvolnilo ze svého rozpočtu 700 tisíc korun.

"Na stavu ovzduší se v našem městě podepisují tři hlavní zdroje znečištění – doprava, lokální topeniště a průmysl, přičemž doprava a lokální topeniště dokonce svými dopady předčí průmysl. Soustředíme se na čistší dopravu, a to nejen na cyklodopravu a železniční dopravu, ale v současné době věnujeme hodně sil podpoře elektromobility," řekla starostka Třince Věra Palkovská.

Podle starostky v Třinci je stále mnoho nemovitostí, kde se topí tuhými palivy a ovzduší v oblastech se zástavbou rodinných domků je výrazně ovlivněno tím, čím, jak a v čem topíme.

"Chceme, aby si nový kotel mohli pořídit i lidé s nižšími příjmy, proto jsme se rozhodli občanům Třince opět finančně pomoci. Myslím, že to jsou dobře vynaložené peníze,“ dodala starostka.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Katastrofa: V Třinci shořel kostel, jeho hodnota se nedá vyčíslit

Katastrofa: V Třinci shořel kostel, jeho hodnota se nedá vyčíslit

2/8 / AKTUALITY / TŘINEC - Dá se říci, že až ke katastrofě došlo z noci na středu v Třinci. Vyhořel tam dřevěný kostel z 16. století!


Záchranáři oživili chlapce po zásahu bleskem!

Záchranáři oživili chlapce po zásahu bleskem!

23/7 / AKTUALITY / TŘINEC - Husarský kousek se povedl třineckým záchranářům. V sobotu večer v Třinci totiž zasáhl patnáctiletého chlapce blesk. Právě záchranářům se jej podařilo oživit.


Z třinecké psychiatrie utekl muž. Nikdo neví kam

Z třinecké psychiatrie utekl muž. Nikdo neví kam

19/7 / KRIMI / TŘINEC - K netradičnímu incidentu došlo v třinecké nemocnici, když z uzavřeného oddělení slezl dvaadvacetiletý muž po laně a utekl.


Nemáte lístek na autobus u sebe? Brzy v Třinci bude stačit zaplatit kartou

Nemáte lístek na autobus u sebe? Brzy v Třinci bude stačit zaplatit kartou

12/7 / AKTUALITY / TŘINEC - Už brzy by cestující v třineckých autobusech mohli za jízdenku zaplatit bezhotovostně platební kartou. Stejný plán mají i v nedalekém Havířově. Takový postup už funguje například v Ostravě.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeTřinecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTřinecko.cz na Seznam.cz
MojeTřinecko.cz na Facebooku


Redakce MojeTřinecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!