Třinec chce znovu podpořit výměnu starých kotlů

12. březen 2017 | 18:59
Komín, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comKomín, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

TŘINEC - Město Třinec chce přispět třineckým domácnostem na výměnu starých kotlů v rámci doplňkového dotačního programu Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji II - kotle na biomasu a tepelná čerpadla.

Reklama

V součinnosti s Moravskoslezským krajem chce tak město Třinec posílit zájem domácností o výměnu kotle a zájemcům přispět částkou ve výši 5 % způsobilých výdajů. Celkově má být rozděleno maximálně 500 tisíc korun.

Uvedená částka má být poskytnuta vlastníkům rodinných domů nacházejících se na území Třince. Město přispělo svým občanům už v rámci první výzvy kotlíkových dotací, kdy uvolnilo ze svého rozpočtu 700 tisíc korun.

"Na stavu ovzduší se v našem městě podepisují tři hlavní zdroje znečištění – doprava, lokální topeniště a průmysl, přičemž doprava a lokální topeniště dokonce svými dopady předčí průmysl. Soustředíme se na čistší dopravu, a to nejen na cyklodopravu a železniční dopravu, ale v současné době věnujeme hodně sil podpoře elektromobility," řekla starostka Třince Věra Palkovská.

Podle starostky v Třinci je stále mnoho nemovitostí, kde se topí tuhými palivy a ovzduší v oblastech se zástavbou rodinných domků je výrazně ovlivněno tím, čím, jak a v čem topíme.

"Chceme, aby si nový kotel mohli pořídit i lidé s nižšími příjmy, proto jsme se rozhodli občanům Třince opět finančně pomoci. Myslím, že to jsou dobře vynaložené peníze,“ dodala starostka.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Třinec je prošpikován kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Třinec je prošpikován kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / TŘINEC - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i v Třinci. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


OBRAZEM: Oceláři udoláni Chomutovem, sezóna pro Třinec končí

OBRAZEM: Oceláři udoláni Chomutovem, sezóna pro Třinec končí

25/3 / AKTUALITY / CHOMUTOV, TŘINEC - Třinec nezvládl čtvrtfinále s Chomutovem. V šestém čtvrtfinále podlehl na severočeském ledě 5:3. Sezóna pro Oceláře končí.


V Neborech je uzavírka kvůli výstavbě obchvatu

V Neborech je uzavírka kvůli výstavbě obchvatu

12/3 / AKTUALITY / TŘINEC - Z důvodu probíhající stavby obchvatu v úseku Nebory – Oldřichovice je až do 31. května 2017 uzavřena komunikace na "neborovském" kopci ke kravínu - směr Guty, v úseku mezi čp. 107 a 15.


Do Třince míří festival dokumentárních filmů Jeden svět

Do Třince míří festival dokumentárních filmů Jeden svět

12/3 / AKTUALITY / TŘINEC - Do Třince míří Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Veřejné filmové projekce v rámci festivalu letos proběhnou od 22. do 26. března 2017 na třech místech.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeTřinecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTřinecko.cz na Seznam.cz
MojeTřinecko.cz na Facebooku


Redakce MojeTřinecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!